Filosofinis Laphroaig Lore ragavimas

Cheatsheet.com nuotr.

Kuo toliau, tuo dažniau kvestionuoju ragavimo užrašų prasmę. Per degustaciją šešiolika įvairaus dydžio ir spalvos nosių, įlindusių į viskio taures, užuodžia skirtingus aromatus, o nurijus gurkšnį kiekvieno veido išraiška išduoda kitokį viskio skonį. Aš kalbu apie vanilę, vyrukas šalia manęs apie kokosus, o moteriškė stalo kampe apie alyvomis pražydusį sodą. Vienam viskio skonis pasirodo lengvas lyg vėjyje plevenantis pienės pūkas, kitam sunkus lyg gremėzdiškas, tepalais ištepliotas senelio traktorius. Juokingiausia, kad ir vienas, ir kitas – teisus. Bet kaip tai įmanoma?

Į viskio daryklą atvyksta žmonės iš skirtingų pasaulio kampelių. Kiekvienas su savo kultūriniu bagažu: skirtingais tikėjimais, skirtingomis tradicijomis ir skirtingais valgymo įpročiais. Kiekvienas iš jų užaugęs savo unikaliame kraštovaizdyje, kuris yra neatsiejamas nuo skirtingų kvapų ir pojūčių. Viena įdomiausių mano darbo dalių ir yra būtent šis kultūrinis margumynas ir mano slapčia vykdoma socialinis tyrimas. Iš Azijos šalių atvykusiems viskio gerbėjams patinka aštrūs, citrusiniai, dažniausiai neįprastų skonių ir kombinacijų viskiai, vakariečių skonio receptoriai labiau linksta prie saldžių lyg medus viskių, o šiauriečiam patinka intensyvus dūmo ir saldumo duetas. Bet vėlgi ši kategorizacija yra tik dalinė ir turi daugybę išimčių.

Žmonės dažnai lygina aromatus ir skonius su vienais ar kitais prisiminimais iš jų praeities (šie, mano mylimiausi!). Vienas rusas, ragaudamas 25 metų senumo Caol Ila, nugrimzdo į prisiminimus apie obuolių sodą vasarą ir lengvai nuo obels bekrintančius alyvinius obuolius. Kitas vyriškis (labai keista, bet dažniausiai būtent vyrai, ne moterys, nukrypsta į poetinius viskio aprašymus…) prakalbo apie vaikystę, praleistą pas močiutę kaime, o kai kurie, kaip kad Paolo Nutini, ūkiškai palygino Caol Ila Feis Ile viskį su jo taip mėgiama marihuana. Tikriausiai įsivaizduojate mano sutrikimą, ne tiek dėl šio palyginimo, kiek dėl kitų degustacijoje dalyvavusių žmonių:)

Ši mano ilga įžanga veda prie pa(si)aiškinimo dėl „Ragavimo užrašų“ skyriuje publikuojamų tekstų. Šie užrašai yra asmeniniai, t. y. subjektyvūs. Rašau tai, ką užuodžia ir pajunta mano skonio receptoriai, kurie, kaip rašiau pradžioje yra unikalūs. Jei man patinka vienas viskis, ir, atvirkščiai, jei jis man nepatinka, tai nėra dėl to, kad tai yra geras ar blogas viskis, tai yra dėl to, jog aš renkuosi tą, kuris man asmeniškai labiau patinka. Po mano publikacijos apie Kilchoman Sanaig su keliais vyrukais pradėjome diskutuoti apie šerio statinėse brandintus viskius. Jiems, kaip ir man, labiau prie širdies – burbono statinės, tačiau visi priėjome prie išvados, kad yra nuostabių, išskirtinio skonio, šerio statinėse brandintų viskių. Tai , žinoma, priklauso nuo daugybės kitų niuansų, kuriuos išsamiau aprašysiu kitame „Viskio gamybos“ tekste.

Šie pamąstymai manyje gimė paragavus naujausiojo Laphroaig viskio Lore. Laphroaig – vienas iš mano favoritų ir aš visuomet su nekantrumu laukiu naujienų iš šios daryklos. Tikriausiai jau numanote, kur link suka šios eilutės… Taip. Išgirtasis Lore mano skonio receptoriams kažkuo neįtiko. Galbūt dėl to, kad perskaičius šio viskio aprašymą tikėjausi kažko visai kito. Panašiai būna su filmų ir knygų aprašymais. Kuomet aprašymai būna ryškesnis nei patys kūriniai.

Laphroaig Lore – tai daryklos vadybininko John Campbell kūrinys ar, būtų tiksliau pasakyti, John viskio kokteilis. Čia sumaišoma nemažai įvairių, skirtingo amžiaus, statinių, daugiausia šerio (angl. sherry butt), mažų burbono (angl. quater casks) ir įvairių kitų Laphroaig sandėlyje saugomų įdomybių. Šiuo maišymo būdu yra bandoma sukurti norimo skonio viskį (anlg. flavour led whisky). Tai lyg žaidimas su statinėmis! Tarp viskio mėgėjų šia tema vyrauja įvairių nuomonių ir šios, deja, ne visada teigiamos. Jei vienų dėmesio centre – išimtinai skonis, kitų – išsamios detalės iš ko tie skoniai susideda. Pastarųjų argumentai visada priveda prie diskusijos apie viskio amžių. (Mano diskusiją šia tema galite rasti čia).

Koją šioje degustacijoje man pakišo ne nenurodytas viskio amžius, bet užrašas ant etiketės: the Richest of the Rich (liet. labiausiai skoniais praturtintas). Kuomet perskaitai šiuos žodžius, iš šio Laphroaig tikiesi maždaug tokio paties efekto, kaip iš Tarantino filmų: daug veiksmo (tokio tiesiai prieš tavo akis), daug triukšmo, daug dramos ir daug intensyvaus tiršto monologo. Ir, įsivaizduokite, koks nusivylimas, kai vietoj Tarantino veiksmo gauni lėtai besivystantį ir niekur tavęs taip ir nenuvedantį siužetą su banalokais dialogais ir daug sausos lyrikos. Ne, nesupraskite manęs klaidingai. Man lyrika patinka. Bet kuomet aš noriu lyrikos aš renkuosi Bunnahabhain, ne Laphroaig.

lore1

Pinterest.com nuotr.

 

MANO ASMENINIAI RAGAVIMO UŽRAŠAI

Laphroaig Lore yra 48%, brandintas įvairiose statinėse (pagrindine šerio ir burbono), be nustatyto amžiaus, tamsios raudonmedžio spalvos

AROMATAS: aštrus, oda, itin saldus sirupas, juodieji pipirai, juodosios slyvos, razinos, šiek tiek durpių ir jūros dumblių

SKONIS: stiprus odos ir padangų skonis, laužo, black treackle (tai itin saldus ir labai tirštas sirupas), durpių dūmo, jūros druskos

POSKONIS: neįtikėtinai trumpas ir sausas! Oda sumišusi su šokoladiniu saldainiu (!?)

Tai, be abejonės, pats keisčiausias skonių derinys kokį tik esu kada nors ragavusi. Laphroaig man – veiksmo filmai. Laphroig visuomet yra daug, o poskonis yra iiiiiiilgas kaip vasaros naktys. Lore kažkur nudangojo visą Laphroaig dramą, visą jos charizmatiškąjį monologą, padegė ją kartu su padangomis ir odinėmis mašinos sėdynėmis, užpilė žibalu tam, kad kuo greičiau išsausėtų ir sudegtų.

Bet prašau, mielas viskio ragautojau, neleisk, kad šis mano itin melodramatiškas Laphroaig aprašymas atbaidytų tave nuo šio viskio. Kaip rašiau anksčiau, skonis – subjektyvus reikalas. Šis butelis ne man, bet, eij, neįmanoma juk patenkinti visų skonių! Ir aš tikrai manau, kad kažkam tai bus pats nuostabiausias, kada nors jo gyvenime ragautas viskis. Dar kartelį pasikartoja Laphroaig deklaruojamas moto: you love it or hate it.

Į sveikatą! Sláinte! 

Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *