Pasauliniai viskio apdovanojimai 2016. Old Pulteney sėkmė

Whiskyfoundation.com nuotr.

Pasauliniai viskio apdovanojimai yra prestižiniai viskio apdovanojimai, rengiami kiekvienais metais nuo 2007-ųjų. Apdovanojimai yra skirstomi į dvi pagrindines kategorijas: „Skonis“ ir „Dizainas“, o šios skirstomos į atskiras mažesnes kategorijas.

„Dizaino“ kategorijoje viskis yra vertinamas pagal šešis kriterijus. Vieni jų yra produkto pakuotė ir kaip viskis pristatomas ir pateikiamas rinkai. „Skonio“ kategorija išskirstoma pagal viskio skonių rūšis. Šiame įraše pateiksiu visas „Skonio” kategorijas ir 2016 metų nugalėtojus. Taip pat išsamiau apžvelgsiu šių metų „Salyklinio viskio” kategorijos nugalėtoją Old Pulteney viskio daryklą.

„SKONIO” KATEGORIJOS IR 2016 METŲ NUGALĖTOJAI:

Šiais metais konkurse dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius, Mane labiausiai nudžiugino šio konkurso geografinė amplitudė: Amerika, Japonija, Danija, Švedija, Olandija ir net Taivanas ir Pietų Afriką. Džiugu, kad viskis iš Airijos ir Škotijos išplito per visą pasaulį, o norint mėgautis skaniu viskiu nebūtina vykti į šiaurę, juo gali mėgautis ir gulėdamas paplūdimyje Pietų Afrikos pakrantėje. Daugiausia apdovanojimų šiais metais “Skonio” kategorijoje susirinko Amerika. Išsamius abiejų kategorijų apdovanojimų rezultatus galite rasti čia, o aš jūsų dėmesiui pristatau geriausiu pasaulyje nominuotą salyklinį viskį – Old Pulteney 1989 Vintage ir trumpą šios daryklos istoriją.

Oldpulteney.com nuotr.

Old Pulteney darykla įkurta 1826-ais viename labiausiai į šiaurę nutolusių Škotijos miestų Wick. Kadais, dėl savo atokios geografinės lokacijos, Wick lengviau buvo pasiekti ne keliais, bet jūra. Grūdai ir viskis į šį miestą buvo gabenami laivais, o dauguma viskio daryklos darbuotojų buvo ne kas kita, o patys žvejai. Wick miestas tapo žinomas dėl savo „sidabrinių statinių“ (silkės) ir „auksinių statinių (viskis).  Wick vienu metu buvo tituluojama Europos „Silkių sostine“. Deja, tos dienos, kuomet škotų žvejai kiekvieną dieną grįždavo su pilnais laivais silkių, prabėgo, kadangi silkių Škotijos vandenyse rasti yra vis sunkiau ir sunkiau. Tačiau dalis šios glaudžiai su silkių žvejybą susijusio miesto istorijos vis dar gyvuoja Old Pultney salyklinio viskio pavidalu. Viskio gerbėjai šį viskį vadina „marinistiniu viskiu“.

Old Pulteney priklauso nedideliai kompanijai, o tai reiškia, kad ši darykla neturi didelio biudžeto savo produkto reklamai. Tad šių metų apdovanojimas šiai daryklai yra itin reikšmingas. Jau 2012-aisiais vienas žymiausių viskio ekspertų Jim Murry, savo knygoje „Viskio biblija” (angl. Whisky bible) atkreipė dėmėsį į Old Pulteney viskį ir išragavęs apie 1200 naujausių viskių būtent Old Pulteney 21 years old paskelbė nugalėtoju: „Aš tikiuosi, kad šis apdovanojimas padės pasauliui atrasti šią mažai kam žinomą viskio daryklą” (1). Ir aš noriu tikėti, kad šis viskio mėgėjų gerbiamas viskio guru šiek tiek prisidėjo prie šiais metais šiam viskiui įteikto apdovanojimo.

Old Pulteney daryklos lankytojų centro vadybininkė Margaret Mary Clarke po pasaulinio viskio apdovanojimų (kovo 17d.) sakė: „tai nuostabi naujiena visai daryklos komandai. Mes labai didžiuojamės, jog 1989 Vintage buvo pripažintas geriausiu pasaulyje salykliniu viskiu. Šis viskis sulaukė pozityvių viskio entuziastų, vertinančių mūsų produkto kokybę, atsiliepimų jau pernai metais, kuomet šis viskis buvo išleistas. Praeito vakaro apdovanojimai tai dar vienas Old Pulteney komandos įvertinimas. Darbuotojų atsidavimas ir meistriškumas, gaminant šį nuostabų salyklinį viskį, yra pripažįstami visame pasaulyje“(2).

old-pulteney-1989-lightly-peated-whisky-web
Pinterest.com nuotr.

RAGAVIMO UŽRAŠAI (3)

Old Pulteney 1989 Vintage brandintas ex-burbono statinėse, kuriose prieš tai buvo laikomas stipriu durpinio dūmo skoniu išsiskiriantis viskis; ne filtruotas, be dažiklių, 46%,

AROMATAS: pradžioje skrudinta sviestinė duonelė ir sūdytas sviestas; pamažu aromatas perauga į šviežius pyragaičius, jūros kriaukles ir vašką. Po kelių minučių justi dūminės natos.

SKONIS: rausvi pipiro grūdeliai, miežiniai dribsniai, geltonosios slyvos, medus ir oda. Šiek tiek žolės ir juodojo saldymedžio

POSKONIS:  apelsinų ir laimo žievė, vėliau žiupsnelis augalinių durpių.

Sveikinimai visai Old Pulteney komandai. Pakelkim pora taurelių už jų sėkmę. Sláinte!

(1) http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-business-15423862

(2) http://www.oldpulteney.com/whisky-blog/135-old-pulteney-crowned-best-single-malt

(3) https://www.masterofmalt.com/whiskies/pulteney/old-pulteney-1989-vintage-bottled-2015-whisky/

Parašykite komentarą