FACEBOOK INSTAGRAM TWITTER
FACEBOOK INSTAGRAM TWITTER

FEIS ILE 2018. Lagavulin & Caol Ila

2018-05-30

LAGAVULIN ATIDARYMO ŠVENTĖS AKIMIRKOS

Feis Ile oficialiai prasideda nuo dūdmaišių garsų Lagavulin darykloje šeštadieniais. Šie griausmingi garsai (mano vaikėza pradėjo verkti juos išgirdusi) skelbiantys muzikos ir viskio festivalio pradžią, taip pat ir rytinė eilė prie daryklos durų jau tapo tradicija. Nors jau keli metai iš eilės Lagavulin išleidžia net 6000 specialiai šiai šventei skirtų butelių, bet žmonės vis tiek trepsi lauke nuo ankstyvo ryto. Nors kai kurie eiles mato kaip absurdišką laiko švaistymą, bet aš manau, kad tai tiesiog šauni proga susitikti senus draugus, pabendrauti ir gauti nemokamų rytinių taurelių viskio.

Šie metai buvo mano pirmieji, kuomet Lagavulin nedirbau, o visą šventę stebėjau iš šalies. Pradžioje galvojau, kad nepavyks atsipalaiduoti, nes žinau visus užkulisius ir matysiu, kas ne taip (tokiuose renginiuose beveik visuomet būna kokių paskutinių minučių kliurksų, dėl kurių kolektyvas labai stresuoja, o lankytojai net neatkreipia dėmesio). Nors šiuos dalykus mačiau, bet kuo puikiausiai pavyko nuo jų atsiriboti ir sėkmingai pabūvoti kitoje barikadų pusėje.

Atmosfera Lagavulin yra nepakartojama. Žmonės, kurie čia ateina, tikrai ir nuoširdžiai įsimylėję šią daryklą. Manau, kad nesvarbu kaip ši diena būtų suorganizuota, bet žmonės vis tiek būtų laimingi ir viskuo patenkinti vien dėl to, kad jie čia, jų mylimoje darykloje. Lagavulin, kaip ir beje Caol Ila (priklauso tai pačiai kompanijai) nepasižymi dideliu organizuotumu, bet abi daryklos organizuoja daugybę įvairių viskio ragautuvių (priešingai nei Bruichladdich darykla, kuri suorganizuoja įspūdingą šou, su daugybe muzikos grupių, fotografais, reklama ir t.t., bet tik vienomis ragautuvėmis. Bet šiose gali dalyvauti net apie 200 žmonių!). Lagavulin vyko jau legendomis apipintos Ian’o viskio sandėlio ragautuvės, paskutinė daryklos vadybininkės Georgie  Crawford masterclass (Georgie palieka Lagavulin ir kraustosi į Port Ellen, kur vadovaus naujam gyvenimui atgimstančiai Port Ellen daryklai. Apie tai daugiau pasiskaityti galite čia), savo viskio žiniomis taip pat dalinosi Diageo ambasadorius Donald Colville bei Haig Club ambasadorius Ewan Gunn (pačekinkint jo instagramos puslapį, kuriame jis dalinasi nuostabiomis nuotraukomis iš viskio pasaulio: @ewangunn).

Ragautuvėse nedalyvavau, bet kartu su šimtais kitų lankytojų mėgavausi saule, jūros gėrybėmis, ore tvyrančiu stipriu Lagavulin durpių kvapu, bliuzo muzika, krykštaujančiais vandenyje vaikais bei šurmuliuojančiais viskio connoiseurs. 

CAOL ILAATIDARYMO ŠVENTĖS AKIMIRKOS

Tikriausiai labiausiai šiais metais laukiau Caol Ila atidarymo šventės. Nors atrodytų ko čia laukti, pati esu viena pagrindinių šios dienos organizatorių, tad žinau visas pramogas, eigą, degustacijas kaip savo penkis pirštus. Tačiau man buvo smalsu atsidurti minioje, tapti festivalio dalyve ir į visą mūsų organizacinį darbą pažiūrėti iš šalies. Deja, mano norui išsipildyti nepavyko, mano vaikėza nusprendė pasitikti Caol Ila dieną su dygstančių dantų orkestruojama verksmų simfonija. O čia dar kaip tyčia termometro stulpelis šoktelėjo iki +29 C!… tad iš savo sodelio ilgesingai žvelgiau į Jura kalnus ir mintimis kėliau taurę Caol Ila su ten buvusiais.

Kadangi Caol Ila diena yra iš karto po didžiausio vakarėlio Ailoje Bruichladdich darykloje, mūsų diena būna gana rami ir labai chilled. Viskio mylėtojai bando atsigauti po sunkių pagirių, o tai jie daro, žinoma, gerdami dar daugiau viskio. Ha ha. Kitiems metams reiks pagalvoti apie kokius efektyvesnius būdus. Kaip ir kiekvienais metais pati populiariausia atrakcija buvo trumpa kelionė laivu po Sound of Islay su taurele viskio ir stulbinančiais vaizdais. Tam, kad pasidalinčiau su jumis nuotraukomis iš šios dienos, įdarbinau buvusį Caol Ila vadybininką (čia pradirbusį net 40 metų!) Billy Stitchel. Tad visos nuotraukos iš šios dienos yra jo.

Nuotr. Billy Stitchell

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NORI GAUTI NAUJIENLAIŠKĮ?

Nori gauti pranešimą apie naujausius mano tekstus, užsisakyk naujienlaiškį!