FACEBOOK INSTAGRAM TWITTER
FACEBOOK INSTAGRAM TWITTER

Saulėta FEIS ILE 2018 pradžia. Islay House

2018-05-25

Šiais metais Ailos muzikos ir viskio festivalis – Feis Ile – prasidėjo kartu su karščio banga. Kalbama, kad tokių karštų dienų čia nebūta apie dešimtmetį! Kad ir ką sakytų Ailos svečiai – oras nesvarbu, svarbiausia – viskis, žmonės, sala – bet saulė yra saulė, ir jos spinduliuose besimaudantys veidai svaigsta kitaip nei nuo viskio. Šiandien vaikštinėdama po salą ir matydama visas tas kepures, akinius nuo saulės, šortus, basankes, kuprines…. minutei pasijutau, atsidūrusi saulėtoje Maljorkoje. Atostogų nuotaika šiandien lyg durpių dūmai iš daryklų kamino ramią dieną buvo išraižiusi visą padangę ir sutingusi ore! Tokiomis akimirkomis pamiršti šaltas, ilgas žiemas bei savo pažadus lėkti kuo tuoliau nuo atšiauraus klimato. Dienomis kaip šiandien, norisi būti tik čia.

Festivalis paprastai prasideda šeštadienį, iškilmingai su dūdmaišių gaidomis prie Lagavulin daryklos. Tačiau jau keli metai į salą atvykusius pirmuosius svečius pasitinka Islay House. Tai didžiulis, įspūdingas pastatas, kurio statybos prasidėjo net 1677 – ais! Tai vienas istoriškai įdomiausių pastatų visoje Britanijoje, turintis langus kiekvienai metų dienai. Čia atostogauti atvykdavo ir pati Britanijos karalienė su savo šeima. Deja, ilgą laiką namas stovėjo apleistas ir niekam nereikalingas, bet prieš pora metų jis atiteko į privačių asmenų rankas ir atidarė duris kaip prabangus viešbutis.

Islay House glaudžiai dirba su Scotch Malt Whisky Society (SMWS) – škotiško viskio bendruomene. SMWS taip pat yra nepriklausomi pilstytojai. Apie jų veiklą galite pasiskaityti daugiau štai čia. Islay House pardavinėja nemažai SMWS leidžiamų butelių, o festivalio metu organizuoja įvairias ragautuves.

Dalinuosi su jumis nuostabiai mėlynu Ailos dangumi, saulės išsiilgusiais vietiniais ir lankytojais, įspūdingu Islay House interjeru, Peat Cutters baru bei Feis Ile viskio ragavimo užrašais.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NORI GAUTI NAUJIENLAIŠKĮ?

Nori gauti pranešimą apie naujausius mano tekstus, užsisakyk naujienlaiškį!