FACEBOOK INSTAGRAM TWITTER
FACEBOOK INSTAGRAM TWITTER

FEIS ILE 2018. Kilchoman & Bunnahabhain

2018-06-05

Tikriausiai negali būti skirtingesnių viskio daryklų nei Kilchoman ir Bunnahabhain. Kilchoman – mažiausia iš Ailos daryklų, vienintelė vadovaujama privačių asmenų, visas viskis išpilstomas kaip salyklinis – single malt, įsikūrusi vidury laukų sename ūkiniame pastate; Bunnahabhain, priešingai, viena didžiausių Ailos daryklų, vadovaujama didelės kompanijos, didžioji dalis viskio atsiduria maišytame viskyje, o pati darykla įsikūrusi įspūdingoje, ant pat vandenyno kranto, vietoje, atsukusi savo kaminus į Jura ir Mull salas.  Tad šios daryklos tame pačiame įraše atsirado visai atsitiktinai, ir vieninteliai dalykai, kurie juos sieja – geras viskis ir apniukusiu dangumi prasidėjusios jų atidarymo šventės.

KILCHOMAN ATIDARYMO ŠVENTĖS AKIMIRKOS

Tai buvo pirmas kartas, kuomet lankiausi šioje darykloje per jų atidarymo šventę. Kilchoman savo švente dalinasi su Jura darykla, Jura saloje. Paprastai žmonės vieną dalį dienos praleidžia vienoje darykloje, kitą – kitoje. Pastebėjau, kad darykloje daugiau nei kitose buvo vyresnio amžiaus žmonių. Keista, nes jų viskis tikrai tokios žinutės neskleidžia, priešingai, kokteilių baras kvietė apsilankusius būti jaunatviškiems ir nebijoti eksperimentuoti su viskiu. Gal čia kaltas visas su ūkininkais ir ūkiais susijęs prabangus gyvenimas, tweedy švarkai bei rimta ir šiek tiek snobiška tokių žmonių povyza.

Šventėje buvo daug škotiškos muzikos, daug dūdmaišių, smuikų ir bugnų. Daug šokančių ir linguojančių. Didžiulė eilė prie vienintelio maisto stendo ir stebėtinai ne tokia didelė eilė prie viskio. Nežinau ar kaltas apniukęs dangus, ar žmonių veiduose pradėjęs matytis nuovargis po visų daryklų, bet man šį kartą pritrūko festivalio nuotaikos.

BUNNAHABHAIN ATIDARYMO ŠVENTĖS AKIMIRKOS

Diena prasidėjusi apsniukusiu dangumi, įsidienojus, pagaliau, prabudo ir saulė. Bunnahabhain  tikrai negali pasigirti pastato grožiu, priešingai, akis bado apleisti pastatai, niūrios, tamsios sienos ir pavargę vidiniai kiemeliai. Atrodo, kad virš šios daryklos tik neseniai praūžė Antrasis Pasaulinis karas. Bet nuo pastato žmonių akis atitraukia ĮSPŪDINGAS vaizdas į vandenyną. Bunnahabhain vieta, tikriausiai, viena žaviausių visoje Ailoje. Dauguma festivalio lankytojų po viskio sandėlio ragautuvių sedėjo palei daryklos sienos ir ištiesę kojas bei lėtai hipnotizuojami Škotijos vaizdai, atidavinėjo savo duoklę angelams.

Nustebau, kad daryklos šventėje buvo tiek daug žmonių. Paprastai Bunnahabhain’e ir Caol Ila’e būna daug ramiau, nes yra gana sudėtinga iki čia nusigauti. Paprastai, į šias daryklas atvyksta tikrieji viskio mylėtojai, the hard core. Visas veiksmas vyko kiemely prie tilto. Nemažas pasirinkimas maisto, aš  pirmą kartą išbandžiau ant grilio keptos ėrienos! Skanumėlis! Visą Bunnahabhain peizažą buvo nudažiusios didžiulės burės laivo, festivalio proga prisišvartavę prie daryklos tilto. Likau sužavėta ne tik vaizdų, bet ir kvapų, žmonių atsipalaidavusių veidų bei, žinoma, viskiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NORI GAUTI NAUJIENLAIŠKĮ?

Nori gauti pranešimą apie naujausius mano tekstus, užsisakyk naujienlaiškį!