FACEBOOK INSTAGRAM
FACEBOOK INSTAGRAM

FEIS ILE 2018. Laphroaig & Bowmore

2018-06-02

LAPHROAIG ATIDARYMO ŠVENTĖS AKIMIRKOS

Tikriausiai dauguma įžengę į legendinę daryklą, pirmiausia norėtų/ tikėtųsi išvysti viskio barą, o ne ledų autobusiuką. BET šiais metais per visas daryklas keliaujantis autobusiukas jau spėjo tapti FEIS ILE 2018 simboliu. Galbūt kitų metų topas bus ne viskio kokteiliai, bet ledai su viskio užpilu? Jei taip, aš jau stoviu eilėje.

Laphroaig lankytojus prie vartų maloniausiai nustebino dvi merginos, kiekvienam atėjusiam įteikiančios nemokamą Laphroaig taurę su pakabuku ant kaklo, 15 ml Feis Ile viskio mėginėlį ir vandens gertuvę. Gavę tiek dovanų tik įkėlią koją į daryklos teritoriją, ne vienas pasijuto kaip Kalėdų rytą. Prisipažinsiu, aš likau sužavėta! Pirmiausia dėl to, kad dauguma daryklų juda kita kriptimi ir norint patekti į jų atidarymo šventę reikia mokėti už įėjimą. Antra, vandens gertuvė vvietoj endless plastmasinių butelių! Bravo! Vandens buvo galima pripilti specialiai įrengtoje labai patogioje vietoje. Vandens gali piltis kiek nori, tokią karštą dieną gali pilti jį ir ant savęs ar ant gretimais stovinčio kaimyno. Viskas. Taip paprasta, o mūsų planeta išvengė papildomo sluoksnio plastmasės ant savo pakaušio. Tikiuosi ši žiauriai gera tendecija sulauks pasekėjų visose daryklose kitų metų Feis.

Saulė Laphroaig dieną taip smarkiai kaitino, kad nepavyko išvysti perdaugiausiai žmonių su taurele rankose. O gal tose gertuvėse ne tik vanduo teliuskavo…ir gal iš kai kurių kranelių ne tik vanduo tekėjo… Dream on dream on. Viskio entuziastai buvo nusidriekę palei visą pakrantę ir jau ketvirta diena iš eilės degino savo pilvus. Dauguma tikriausiai apsidžiaugė, kad po argumentų su antrosiomis savo pusėmis kur važiuoti: į šaltą ir šlapią Ailą viskio ar į saulėtus ir karštus Maldyvus, patenkintos liko abi pusės. Šiais metais Feis Ile 2018 moto – viskis Maldyvuose.

Jei kas žiūrėdamas nuotraukas jau planuoja kelionę į Ailą ir siekia ranka kremo nuo saulės, dėkit jį lauk. Vasara Ailoje trunka MAX dvi savaites. Tad po šitų kelių savaičių, pažadu, mes visi turėsim ankentėti už šitą mėlyną dangų nepaliaujama lavina lietaus… na bet kaip sakoma, today’s rain is tomorrow’s whisky – šiandienos lietus – rytojaus viskis. Tad lietus saloje galbūt nėra labai laukiamas, bet, deja, jis čia būtinas.

BOWMORE ATIDARYMO ŠVENTĖS AKIMIRKOS

Nors Bowmore atidarymo šventė prasideda trečiadieniais, bet žmonės suguža į daryklos kiemelį jau antradienį. Tradiciškai išsitiesia miegmaišius prie daryklos durų ir per visą naktį laukia auksinio bilieto, kuris leidžia jiems nusipirkti vieną iš 200 butelių dievų nektaro. Žmonių neatbaido nei blogas oras, nei bemiegė naktis, nei įkyriosios muselės – midges. Šiais metais viskio fanatikai palapines prie durų statėsi jau 15val, bet daryklos darbuotojų buvo išvaryti lauk. Apie 18 val. eilė jau buvo nusidriekusi už daryklos sienų, o iki vidurnakčio jau buvo galima suskaičiuoti 150 laukančiųjų, būtent tiek auksinių bilietų paprastai būna išdalina (kiti 50 atiduodami daryklos darbuotojams). Šiais metais specialusis viskis – 29 metų senumo ir parduodamas už £400. Per pietus kaina internetiniuose puslapiuose jau buvo pasiekusi £1000 ! Bet čia dar nieko. Šiais metais kažkas nelaukė net pietų pasipelnyti iš viskio, o pardavė savo auksinį bilietą už £800, dar tik stovėdamas eilėje atsiimti viskio butelį! Crazy! Na… bet iš kitos pusės. Jei nebūtų pirkėjų, pasirįžusių mokėti ketvirženkles sumas už viskio butelį, nebūtų ir naktinių eilių…

Na, o kuomet visi naktinėtojai ryte nuėjo susigraibyti kelių valandų miego, aš susigundžiusi sodely girdimais Rolling Stones muzikos garsais, nužingsiavau saulėta Mokyklos gatve pasižvalgyti kas gi vyksta Bowmore darykloje. Stebėtinai daug saulėtų ir žvalių veidų! Saulė plieskė taip, kad be akinių vargei ar ką būtų buvę įmanoma matyti. Vanduo už barmenų nugarų raibuliavo ryškiai žydromis spalvomis ir minutėlei tikrai galėjai pagalvoti, kad esi kokiame Maljorkos kurorte. Viskio ir muzikos entuziastai nusędę visą paplūdimį, mėgaujasi kas pica, kas viskiu. Taip…tai buvo dar viena LABAI SUNKI Feis Ile diena.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NORI GAUTI NAUJIENLAIŠKĮ?

Nori gauti pranešimą apie naujausius mano tekstus, užsisakyk naujienlaiškį!