FACEBOOK INSTAGRAM TWITTER
FACEBOOK INSTAGRAM TWITTER

Nepriklausomi viskio išpilstytojai

2020-12-01

Dauguma mano sutiktų viskio snobų jų nemėgsta. Beveik visi, be išimčių, viskio intelektualai juos vertina. Aš snobiškai save priskiriu prie viskio intelektualų. Nepriklausomais viskio išpilstytojais žaviuosi. Labiausiai dėl jų detektyvui prilygstančio darbo. Jiems reikia spiritą užuosti, jį surasti, jam parinkti tinkamą statinę ir sugebėti atskleisti jo pilną potencialą. Jie nėra atsakingi už spirito gamybą, jie, priešingai nei daryklų pagrindiniai distiliuotojai, master distillers, nežino absoliučiai visų su vienu ar kitu spiritu susijusių gamybos niuansų. Jie turi paimti kažkieno kito pagamintą produktą ir statinių pagalba iš jo išspausti viską, kas geriausia, neprarandant tos daryklos spirito esmės. Darbas nelengvas, todėl ir rezulatatų matyti įvarių. Nuo genialiai sukurtų ir žadą atimančių iki nosį sutraukiančių skonių.

Nepriklausomi viskio išpilstytojai ieško statinių įvairiose viskio daryklose, o jas įsigyję, gali su jomis elgtis kaip tinkami. Vieni įsigyja statines su jame jau subręndusiu viskiu. Kiti perka tik daryklos pagamintą spiritą, o statines, kurioje gėrimas bręs, pasirenka patys. Treti – įsigyję keletas skirtingų statinių prieš jas išpilstant sumaišo. Iš tiesų, yra daugybė skirtingų variantų. Svarbu paminėti ir tai, kad ne visos daryklos leidžia naudoti savo vardą. Tuomet nepriklausomiems viskio išpilstytojams tenka pasukti galvą kaip pavadinti savo išpilstytą viskį, o viskio gėrovams reikia pasukti galvą, kurios daryklos pagamintu viskiu jie mėgaujasi (arba ne).

Dauguma prieš nepriklausomus viskio išpilstytojus nusiteikę viskio gėrovai mano, kad šis užsiėmimas yra naujų laikų išradimas. Anot jų, viskis visuomet atkeliaudavo tik iš vienos daryklos ir tuomet tiksliai žinojai kurios daryklos viskį geri. O dabar, ant butelio etiketės matai skambiausius pavadinimus, tau barmenė už baro sako, kad tai vienas iš Ailos maltų, o tu su ja ginčyjiesi iki paraudonavimo, kad juk ant butelio tai parašyta Signatory! Kam čia dabar ta makalynė? Jei  geriu, sakykim, Bunnahabhain, tai ant butelio noriu ir matyti Bunnahabhain pavadinimą.

XVIII amžiaus pradžioje beveik kiekvienas Škotijos ūkininkas gamino spiritą. Tuo metu nebuvo tokio dalyko, kaip mokesčiai, tad ūkininkams ši veikla leisdavo užsidirbti šiek tiek papildomų grynųjų. Nė vienas viskio gamintojas pats viskio neišpilstydavo. Dažniausiai viskio statines jie parduodavo viskio maišytojams – blenders – ar tiesiogiai parduotuvių savininkams. Šios statinės stovėdavo matomoje parduotuvės vietoje ir į butelius būdavo išpilstomos tik tuomet, kuomet kažkas to paprašydavo. Ir tikriausi net neverta stebėtis, kad spiritas statinėse tikrai ilgai neužsilaikydavo. Situacija pasikeitė, kuomet į palaimintąją spirito žemę įžengė mokesčių rinkėjai (apie XIX a.pb.  – XX a.pr.). Dauguma ūkininkų neišgalėjo susimokėti mokesčių už savo gaminamą produktą ir savo veiklą baigė. Nors viskio gamintojų stipriai sumažėjo, šio gėrimo vartotojų anaiptol ne. Paklausa buvo didžiulė! Būtent tuomet į viskio areną pradėjo plaukti gana pigus ir prastos kokybės maišytas viskis – blend. Salyklinio viskio rinka susitraukė, geros kokybės spirito buvo gaunama daug mažiau, tad jis pradėtas maišyti su viskiais iš skirtingų daryklų, taip pat su gana pigiu spiritu, pagamintu iš skirtingų grūdų (salyklinis viskis gaminamas išskirtinai tik iš miežių).

Nors daugumai buvo nelabai svarbu, kokiu gėrimu nuplauti dienos nuovargį, visuomenėje visgi išliko maža grupelė žmonių, reikalavusių išimtinai tik salyklinio viskio. Tad maža niša šiam verslui egzistavo ir ji netrukus buvo užpildyta sumanių prekybininkų, pradėjusių salyklinį viskį išpilstyti į butelius. Vieni pirmųjų ir svarbiausių nepriklausomų viskio pilstytojų –  Gordon & McPhail. Tai šeimos verslas iš Škotijos šiaurės, Elgin miestelio, įkurtas 1895-iais ir išgyvenę abu pasaulinius karus. Jie yra prikaupę įspūdingą viskio statinių kolekciją ir dažnai tituluojami seno viskio protėviais. Jie buvo pirmieji šiame versle, viskį statinėse pradėję brandinti daug ilgiau nei jų konkurentai. Jų pagrindinis motto: medis pagamina viskį, t.y. pagrindis dėmesys čia skiriamas statinėms.

Kitas didelis žaidėjas šiame versle atsirado tik 1988-iais, tai – Signatory Vintage Scotch. Kaip ir dauguma nepriklausomų išpilstytojų, jie skiria ypatingą dėmesį kiekvienai statinei. Vienu metu jie išpilstoma tik vieną statinę. Priešingai nei Gordon & MacPhill jie išpilsto tik salyklinį viskį.

Verta paminėti ir Scotch Malt Whisky Society (SMWS). Jų istorija prasidėjo tuomet, kai burelis viskio entuziastų, keliaudami po Speyside regioną, susižavėjo viskių įvairovę ir unikaliu kiekvienos daryklos skoniu. Dabar SMWS leidžia visus butelius su vienodomis etiketėmis, bet pažymėtomis skirtingais skaičiais. Tai yra daroma tam, kad ragautojas išvegtų išankstinės nuomonės apie vieną ar kitą viskį ir dėmesį skirtų išimtinai tik viskio skoniui. Dievinu šią prieigą prie viskio, ypač laikais, kai rinkodara is almost everything!

Šiuo metu nepriklausomi viskio išpilstytojai atlieka svarbų vaidmenį škotiško viskio pramonėje. Kai kurie jų perka statines iš daryklų, kurios jau nebegamina viskio. Jei ne nepriklausomi išpilstytojai šis viskis tiesiog gulėtų drėgnuose sandėliuose, praradęs savo pagrindinę fukciją – džiuginti mus, viskio megėjus. Kai kurie išpilstytojai specializuojasi ties labai retomis ir senomis statinėmis. Jie išleidžia labai ribotą butelių tiražą, pasiekamą, dažniausiai, tik tikrų viskio connoisseur.

Nepriklausomi išpilstytojai prisideda ir prie gausesnės viskio įvairovės. Kai kurios daryklos yra apribotos į kokias statines gali išpilstyti savo spiritą. Tai dažniausiai susiję su vidine daryklų, ar jiems vadovaujančių kompanijų, politika. Nepriklausomi pilstytojai čia turi šiokį tokį pranašumą. Jiems nereikia prisirišti prie vieno ar kito daryklos reklamuojamo viskio įvaizdžio. Priešingai, jie gali viskio publikai atskleisti absoliučiai kitokią vieno ar kito viskio pusę.

Caol Ila viskis, brandintas pirmo ir antro pilstymo burbono bei Kalifornijos raudono viskio statinėse

Mano didžiausias atradimas  – nepriklausomų viskio išpilstytojų pilstomi Caol Ila viskiai! Paprastai, daryklos išleidžiami viskiai yra brandinami burbono statinėse. Tam yra kelios priežastys. Visų pirma, dauguma šio viskio (apie 85%!) iškeliauja į maišytą viskį, kurių pagrindinis – Johnnie Walker (Caol Ila tai darė nuo maždaug XIX a.vid., kuomet vienas iš Walker brolių atrado šį Ailos dūminuką ir pradėjo jį maišyti į jų gaminamą viskį. Nuo to laiko Caol Ila –  vienas pagrindinių šio viskio ingridientų). Caol Ila viskio skoniai, kurie yra reikalingi Johnnie Walker viskio maišytojams, yra būtent tie, kurie išgaunami brandinant viskį burbono statinėse. O kadangi Caol Ila pagrindinė funkcija yra Johnnie Walker, pirmenybė skiriama būtent šiam viskiui. Paskutiniais metais, padidėjus Caol Ila, kaip salyklinio viskio paklausai, darykla pradėjo leisti mažus tiražus viskio, brandinto įvairesnėse statinėse.

Caol Ila yra labai mėgstama tarp nepriklausomų viskio išpilstytojų. Taip yra dėl labai lankstaus ir kompleksiško šio spirito charakterio. Jame yra daugybė skirtingų skonių, bet jie neužgožia vienas kito, nėra vieno stipriai vyraujančio. Ši savybė yra nuostabi! Ji leidžia su viskiu labai daug eksperimentuoti. Tokį viskį gali dėti į įvairiausias statines ir iš jo išgausi vis kitokį atspalvį. Vienu žodžiu, viskis tikrai nenuobodus. Nuostabi medžiaga viskio išpilstytojams. Būtent per juos atradau daugybę skirtingų Caol Ila spalvų ir negrįžtamai pamečiau galvą dėl šio spirito.

„King and Mouse” pirmasis išpilstytas viskis, „Glencadam”. Nuotr. Šarūnas Karalius

Smagu, kad ir lietuviškoje padangėje turim nepriklausomų viskio išpilstytojų. Viskio baro King & Mouse savininkas Šarūnas Karalius išleido jau tris savo pilstymo butelius. Paskutinįsis, mano absoliučiam džiaugsmui, yra būtent mano tiek daug apkalbėta Caol Ila! Tai 8 metų senumo viskis, su Madeiros finišu. Deja, nors man dar neteko paragauti šios naujienos, esu skanavusis kitą Šarūno leidimą. King and Mouse viskis yra maišytas iš keleto skirtingų salyklinių viskių. Nuostabi skonių dermė! Yra nemažai gylio, įdomių atspalvių.

Kitas asmuo, susijęs su viskio išpilstymu gyvena Škotijoje, tad viskio statinių ieškoti toli netenka. Viktorija MacDonalds kartu su vyru Kenny tik visai neseniai pradėjo savo verslą kaip nepriklausomi viskio išpilstytojai. Jie įkūrė savo prekės ženklą Dram Mor ir sėkmingai plėtoja savo jauną verslą. Jei smalsu šiek tiek daugiau sužinoti apie šį verslą  iš pačių šio žaidimo dalyvių lūpų, skaitykite mūsų pokalbį su Kenny šiame įraše.

Nepriklausomi viskio išpilstytojai visiškai rocks! Aš nekalbu apie tuos, kurie sėdi savo ofisuose susikėlę kojas ant stalo ir telefono mygtuko paspaudimu nusiperka viskio statinę ir lygiai tokiu pačiu būdu ją išpilsto. Kalbu apie tuos, kurių entuziasmas, aistra ir atsidavimas viskio pramonei sukelia man absoliutų kaifą, kiekvieną kartą kai įsipilu taurelę šių žmonių išpilstyto viskio. Ačiū. Slàinte!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NORI GAUTI NAUJIENLAIŠKĮ?

Nori gauti pranešimą apie naujausius mano tekstus, užsisakyk naujienlaiškį!